ŚWIDNICA → JEDLINA ZDRÓJ → ŚWIDNICA ║Dystans: 48 km║Czas: 3-5 godz.║Poziom: 4/5║

  • Post author:
  • Reading time:6 mins read

Dość wymagająca pętla o długości 48 km rozpoczynająca się ok. 11 kilometrowym podjazdem. Całkowity wznos to 511 m, co oznacza, że jest tutaj troszkę wspinania. Trasa rowerowa prowadzi w ok. 30% po ścieżkach rowerowych, i całości po utwardzonej powierzchni, czyli nadaje się do każdego typu roweru w tym szosowego. Powodzenia!

  1. W trasę ruszmy z parkingu przy ZALEWIE WITOSZÓWKA, gdzie spokojnie można zostawić auto jeśli przyjechaliście z na przykład z poza miasta.
  2. Ruszamy. Wyjeżdżając z parkingu ścieżką rowerową kierujemy się w lewo, stronę ronda, z którego zjeżdżamy na drugim zjeździe, czyli jedziemy prosto. Następnie pedałujemy cały czas przed siebie mijając po kolei wsie: WITOSZÓW DOLNY, WITOSZÓW GÓRNY I POGORZAŁA. Podjazd zaczyna się w miejscowości Witoszów Dolny, i waha się początkowo na poziomie 1-2 %, później natomiast od miejscowości Pogorzała nie schodzi poniżej 5%, a momentami dochodzi nawet do 7%.
  3. Dojeżdżając do tabliczki Wałbrzych pojawi się za nim wiadukt za którym skręcamy w prawo i wjeżdzamy na ów wiadukt po czym kierujemy się ścieżką rowerową (w prawo) w kierunku PARKU RUSINOWA, który objeżdżamy skręcając w lewo.
  4. Dalej cały czas prosto aż do JEDLINY ZDRÓJ, która jest naprawde ciekawym i fajnym miejscem aby coś zjeść i odsapnąć. Ale ostrzegam JEDLINA to ciągłe zjazdy i podjazdy.
  5. Kolejny etap to zjazd w stronę ZAGÓRZA ŚLĄSKIEGO, jeśli ktoś nie był to koniecznie trzeba tam zawitać. Uwaga bo jeśli będziecie jechać moją trasą, to wjeżdżając na drogę 383 po prawej stronie, po przeciwnej stronie rzeki jest puściutka ścieżka (ul. długa), którą jedziecie aż do głównej drogi do Zagórza wjeżdżając na nią po betonowy mostku. W Zagórzu Śląskim jest po prostu pięknie a ZAPORA W ZAGÓRZU ŚLĄSKIM zapiera dech w piersiach. Jestem pewien, że narobicie tam zdjęć od groma.
  6. Czas na powrót: Zjeżdżamy asfaltową serpentyną w dół i mijamy po drodze kolejno wsie: LUBACHÓW, BYSTRZYCA GÓRNA I BURKATÓW, w którym skręcamy w lewo docierając do ronda gdzie skręcamy od razu w prawo i prościutką ścieżką rowerową aż nad ZALEW WITOSZÓWKA skąd zaczęliśmy podróż.

Masz własne doświadczenia z tej trasy? A może dokonaliście jakiś modyfikacji? Podziel się wiedzą i zostaw komentarz aby inni mogli z niego skorzystać.

Jeżeli artykuł ten okazał się przydatny i przyczynił się do miło spędzonego czasu na rowerze, to wesprzyj moją twórczość stawiając mi kawę. Na pewno da mi ona kopa do tworzenia nowych ciekawych tras rowerowych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodaj komentarz