ŚWIDNICA → DOBROMIERZ → ŚWIDNICA ║Dystans: 58 km║Czas: 4-6 godz.║Poziom: 4/5║

  • Post author:
  • Reading time:6 mins read

Dające w kość kółko o długości 58 km. Całkowity wznos to 613 m, dzięki ciągłej amplitudzie wzniesień i zjazdów. Trasa rowerowa prowadzi w całości po utwardzonej powierzchni, czyli nadaje się do każdego typu roweru w tym szosowego.

  1. W trasę ruszmy z parkingu przy SKLEPIE LECLERC w Świdnicy gdzie śmiało można zostawić auto.
  2. Ruszamy. Wyjeżdżając z parkingu ścieżką rowerową kierujemy się w prawo i wjeżdzamy na osiedle domków jednorodzinnych. Następnie, zawsze prawie pustymi drogami jedziemy w stronę ŚWIEBODZIC gdzie wjeżdzamy na ulice Jeleniogórską kierując się już niestety trochę bardziej ruchliwą drogą nr 34 w kierunku miejscowości DOBROMIERZ okrążając tutejszy ZBIORNIK WODNY.
  3. W Dobromierzu kierujemy się przez centrum zjeżdżając na spokojną drogę numer 375 i jedziemy nią aż do miejscowości BOGUSZÓW GORCE gdzie skręcamy w lewo podążając w dalszym ciągu drogą numer 375.
  4. Po wyjechaniu z miejscowości STRUGA. Czeka was naprawde zacny podjazd o nachyleniu dochodzącym do 10%. W kierunku WAŁBRZYCHA a dokładnie SZCZAWNA ZDRÓJ. Dalej przez miasto Wałbrzych jedziemy cały czas ścieżką rowerową między innymi przez Specjalną Strefę Ekonomiczna Wałbrzycha Która w 90% prowadzi pod górę (ul. Uczniowska).
  5. Kolejny etap to zjazd ze strefy w stronę Wsi: POGORZAŁA, WITOSZÓW GÓRNY, WITOSZÓW DOLNY, gdzie aż do samej Świdnicy zjeżdżamy z górki gdzie kończymy naszą wycieczkę.

Niestety Załączona mapa jest troszkę nie kompletna gdyż zaczął mi wariować trochę licznik, ale jestem przekonany, że nie jest to żaden problem w dzisiejszych czasach i każdy to ogarnie.

Obowiązkowe wyposażenie na każdą trasę rowerową

Jeśli wybierasz się w dłuższą trasę rowerową to koniecznie musisz zabrać ze sobą kilka niezbędnych przedmiotów takich jak zapasowa dętka, łyżki do opon czy pompka. Dodatkowo obowiązkowym wyposażeniem każdego roweru poruszającego się po drogach publicznych jest sygnał dźwiękowy, czyli dzwonek i oświetlenie.

Przejechałaś/przejechałeś tę trasę? jak wrażenia? Zastaw komentarz…

Artykuł okazał się przydatny? jeśli tak to wesprzyj moją twórczość stawiając mi kawę. Na pewno da mi ona kopa do tworzenia nowych ciekawych tras rowerowych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodaj komentarz